Saçlarım Dökülmesin

Saçlarım DökülmesinKadınların en büyük sorunlarından birisi saçların olması gerekenden daha fazla dökülmesi. Günde 50-100 tel saç dökülmesi normal olarak kabul ediliyor. Ancak saçınız çok fazla dökülüyorsa hatta açılmalar başladıysa acil önlem almanız gerekecektir. Öncelikle saçlarımızın olması gerekenden fazla dökülmesinin nedenlerine bir bakalım:

  •  Kansızlık
  • Vitamin ve mineral eksikliği
  • Çeşitli Hastalıklar
  • Hormonal Dengesizlikler
  • Saça boya, perma gibi işlemlerin bilinçsizce ve çok fazla uygulanması
  • Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi
  • Stres
Eğer yoğun bir saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız size tavsiyem öncelikle bir doktora görünmeniz. Eğer sağlıkla ilgili herhangi bir probleminiz yoksa saç bakımınıza da dikkat ediyorsanız, erkek tipi saç dökülmesi problemi yaşıyor olabilirsiniz. 

Peki nedir bu erkek tipi saç dökülmesi?

Kadınlarda görülen erkek tipi saç dökülmesini androjen hormonunun fazla salgılanmasından kaynaklanmaktadır ve kadınların neredeyse %20’si bu problemi yaşamaktadır. Bu durumsa genelde genetik faktörlere dayanmaktadır. Peki saçın tepe bölgelerinin açılmaya başlamasıyla kendini gösteren erkek tipi saç dökülmesine karşı ne yapabiliriz?

Tabi ki öncelikle iyi bir dermatologa gidip teşhisimiz doğru mu değil mi onu öğrenmeliyiz. Bu konuda acele etmenizi öneririm. Çünkü önlem alınmadığı taktirde kalıcı hale dönüşmesi söz konusu.
Ben özellikle alın çizgimin geriye kayması ve şakaklarımın açılmasıyla fark ettiğim bu durumdan şu an kullandığım serumla kurtuldum.

Size de bu serumu şiddetle tavsiye ederim. Hem olan dökülmeyi durduruyor. Hem de özellikle saçın tepe bölgesinde yeni saç oluşumunu sağlıyor. Ben serumu özel bir hastanedeki dermatologdan temin ediyorum. GF Hair Serum isimli bu serumu ya da muadili olan başka bir serumu internetten ya da bir dermatologdan temin edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Son olarak eğer saçınızın özellikle tepe kısımları açılmaya başladıysa geç olmadan mutlaka önlem alın derim.


Sağlıcakla kalın…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Son Yazılar

recentposts

Bir yazı daha...

randomposts