Daha Güzel ve Dolgun Dudaklar İçin!


Daha Güzel ve Dolgun Dudaklar İçin


Güzel ve bakımlı dudaklar bir insanı genç ve dinamik gösteren en önemli faktörlerden birisi. Ancak yüz ve saç bakımına gösterdiğimiz özeni genelde dudaklarımız söz konusu olunca es geçiyoruz, unutuyoruz. Oysa belki de yapacağımız bir iki basit bakımla daha bakımlı güzel dudaklara sahip olabiliriz.


TARİF 1:
Az miktarda zeytinyağını ve balı diş fırçasına koyalım. Dudaklarımıza hafifçe peeling yaparak sürelim. En az 5 dakika bekledikten sonra yıkayalım. Bu formül hem dudaktaki ölü hücreleri atıyor hem de dudakları besliyor.

TARİF 2:
Az miktarda zeytinyağı veya badem yağını çok az miktarda tarçın ile karıştırın. Bu karışımı dudaklarınıza masaj yaparak sürün. En az 5 dakika bekledikten sonra yıkayın.

TARİF 3:
Tabi ki yüz yogası. J kalem ve kaşıkla yapılan egzersizleri deneyin.

TARİF 4:
1 çay kaşığı kadar toz şeker, 1-2 damla zeytinyağı ve balı karıştırıp dudaklarımıza hafif masajla sürüp bir süre sonra yıkayabiliriz. Aynı tarifi içine çok az vazelin katarak da deneyebilirsiniz.

Ama ben bunlarla uğraşamam diyorsanız mutlaka bir dudak balsamı edinmenizi tavsiye ederim. Özellikle kış aylarında dudaklar çok çabuk kuruyor. Doğal içerikli bir çok balsam bulunuyor. Rujları yediğimizi de göz önünde bulundurursak doğal içerikli balsam kullanmak çok daha iyi olur diye düşünüyorum…

Sağlıcakla kalın…

1 yorum:

Son Yazılar

recentposts

Bir yazı daha...

randomposts