Baş Ağrısı İçin 12 Basit Çözüm


Baş ağrısı için ilaçla tedavinin dışında şifa bulabileceğiniz doğal yolları araştırdık. Belki tam tedavi edemeyebilir ama rahatlama sağlayacaktır.

1. Su için:  Basit gibi görünebilir ama bir çok baş ağrısı dehidratasyon sebepli olabilir.

2. Başınıza masaj yapın: Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza doğru yapacağınız bir masaj sizi rahatlatacaktır.

3. Başparmak ve işaret parmağı arasındaki perdeli alana hafifçe basın. Bu noktaya bir dakika kadar masaj yapın.

4. Alnınıza nane yağı ile masaj yapın. Nane yağının rahatlatıcı etkisi vardır.5. Bir fincan kahve içmek baş ağrısına iyi gelebilir.

6. Elma sirkeli su için: Büyük bir bardak suya iki yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. İsterseniz içine bal veya limon da ekleyebilirsiniz. Elma sirkesi vücudun asit-baz dengelemesine yardımcı olacak ve baş ağrısına iyi gelecektir.

7. Zencefil çayı için: Zencefilin anti-enflamatuar özellikleri vardır ve baş ağrınızı hafifletmeye yardımcı olabilir.8. Duş alın: Özellikle boynunuza su tutun. Sıcak bir duş gergin kaslarınızı gevşetecektir.

9. Karanlık ve sessiz bir odada dinlenin: Özellikle yaşadığınız migren kaynaklı bir ağrı ise bu size iyi gelecektir.

10. Stres kaynaklı baş ağrısı yaşıyorsanız açık havada yürüyüş yapmak iyi gelecektir.11. Lavanta yağı: Araştırmalar lavanta yağının hafif ve orta şiddetli baş ağrısına iyi geldiğini gösteriyor. Birkaç damla lavanta yağını yastığınıza damlatıp dinlenebilir veya lavanta yağıyla alnınıza masaj yapabilirsiniz.


12. Soğuk ve Sıcak Kompres: Çoğu zaman baş ağrısının nedeni boyundan kaynaklanabilir. Ense köküne yapacağınız sıcak ya da soğuk kompres çok işe yarayabilir. Soğuk kompresi ayrıca başınıza da uygulayabilirsiniz.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Son Yazılar

recentposts

Bir yazı daha...

randomposts