Bu 7 Soruna Bitki Çayları İle Veda Edin!
SİNİRLİLİK
Eğer kendinizi gergin hissediyorsanız papatya çayı sakinleşmenize yardımcı olacaktır. Pennsylvania Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmada anksiyete bozukluğu olan kişiler 8 hafta boyunca papatya takviyesi aldı anksiyete belirtilerinin azaldığı gözlendi. Ayrıca siyah çay ve yeşil çayın da anksiyete tedavisinde faydalı olduğuna dair çalışmalar mevcut.

PMS 

Premenstruel Sendrom (PMS) kadınlarda adet öncesi dönemde başlayan şişkinlik, baş ağrısı,ruh halinde ani değişkenlikler ruhsal ve  fiziksel sıkıntılardır. Bu dönemde papatya çayı ve kafeinsiz karışık bitki çayları içilmelidir.


SİVİLCE
En yaygın cilt sorunlarından biri de sivilcedir. Sivilce sorununuz nane çayı ve papatya çayı kurtarıcınız olabilir. Hem içip hem de temizleyici olarak kullanabilirsiniz.

UYKUSUZLUK

Uykusuzluk sorununuz varsa papatya, nane ve limon karışımı uykuya geçişinize yardımcı olabilir. Diğer bir çay da kediotu kökü çayıdır. Oldukça etkili olan bu çayın uzun süreli kullanımına dikkat etmelisiniz, bağımlılık yapabilir, doktorunuza danışarak kullanmalısınız.

KİLO

Diyet yapıyor ve kilo vermeye çalışıyorsanız bitki çayları size az da olsa yardımcı olabilir. Yeşil çay ve beyaz çay özellikle ödem atmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda mate çayı da yağlarınızı yakmanıza yardımcı olaraktır.

MİDE BULANTISI / MİDE PROBLEMLERİ
Zencefil çayı, nane çayı, papatya çayı mide problemlerinize yardımcı olabilir. Zencefil çayı mide bulantılarına bire birdir. Nane çayının ise irritabl barsak sendromu olanlar için yararlı olabileceğine dair çalışmalar bulunmaktadır. Nane çayı ayrıca gaz sorunu, mide krampları ve mide bulantısı sorunlarına iyi gelir ve sindirime yardımcı olur.


ALERJİ

Gözleriniz kızarıyor, tıkanıklık probleminiz oluyor ve durmadan hapşuruyor musunuz? Sanırım alerjiniz var. Nane çayı, yeşil çay ve ısırgan otu çayı size yardımcı olacaktır.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Son Yazılar

recentposts

Bir yazı daha...

randomposts