Bu Ara Öğünlerle Kilonuzu Kontrol Altında Tutun!

Kış aylarında hem hareketsizlik hem de daha kalorili beslenme isteği kışın ekstradan birkaç kilo fazlalığına sebep olabiliyor. İşte 10 bu lezzetli ve sağlıklı ara öğün açlık krizlerine engel oluyor ve ana öğünlerde yüksek kalori almamızı engelliyor.

YULAF EZMESİ: Harika bir besin kaynağıdır. İçerdiği yüksek lif oranıyla sindirimi kolaydır. Bir miktar sütle beraber enfes bir ara öğüne dönüşüverir.
 GREYFURT:  Her yemekten önce yarım greyfurt yiyerek beslenme düzeninizde bir şey değiştirmeseniz bile kilo kontrolünüze yardımcı olur. Çünkü insülin seviyenizi düzenlemeye ve yağ depolamanızı engellemeye yardımcı olur.  

LAHANA SALATASI : Düşük kalorili ve sizi tok tutan bir salata olacaktır. İçerisine bir miktar patates ekleyerek öğün haline de getirebilirsiniz.

ELMA: Günde bir elma hem tok tutar hem de lifli bir meyve olduğu için sindirim sisteminizi rahatlatır.

KURUYEMİŞLER: Ceviz, badem, fıstık, ay çekirdeği, keten tohumu vb. hem yüksek protein kaynaklarıdır, hem de tok tutarlar ama kalorileri yüksek olduğu için ölçülü tüketilmelidirler.

MEYVELİ YOĞURT: Daha tok hissetmenizi sağlayacak harika bir ara öğündür. 

ANANAS:  Kilo vermek isteyenler için ideal bir meyvedir. Düşük kalorilidir, ve  zengin vitamin ve mineral kaynağıdır. İkindi vakti yiyeceğiniz bir dilim ananas akşam az yemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca yağ yakımını hızlandırır.

SÜT: Hem tok tutan hem de protein ve kalsiyum ihtiyacınızı karşılayan sütü bir mevsim meyvesiyle birlikte tüketirseniz sizi uzun süre tok tutacaktır.

TARÇINLI TÜRK KAHVESİ: Tarçınlı Türk kahvesi yağ yakımınızı hızlandıracaktır. Yanında da bir parça bitter çikolata veya 2 adet light kurabiyeyle lezzetli bir ara öğün oluşturabilirsiniz.  

AYRAN: Ayran yanında tüketeceğiniz bir avuç leblebiyle açlık krizlerinizi yatıştırıp ana öğünlerde çok tüketmenizi engelleyecektir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Son Yazılar

recentposts

Bir yazı daha...

randomposts