Pirinç Suyu Toniği İle Sivilcelerinize Veda Edin!

Eğer pirinç suyu ile yüzünüzü yıkamadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz. Bugün size vereceğim tonik tarifinde sadece pirinç ve su kullanılıyor bu yüzden oldukça ekonomik ve pratik bir tarif. 
Pirinç suyu Japonlar tarafından yıllardır kullanılmaktadır ve ciltlerinin genç ve sağlıklı görünmesinin bir nedeni de bu sudur. Pirinç içerisinde cilt için faydalı bir çok vitamin ve mineral vardır. Bu suyu kullandığınızda belki de kullandığınız toniklere elveda diyeceksiniz. Çünkü hem ciltteki ince kırışıklıkları tedavi edecek hem de akne gözenek gibi sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
Yarım çay bardağı pirinci aynı miktarda su ile bir kaba koyun ve suyun rengi değişene kadar bekletin. 1 saat kadar bekletebilirsiniz. Pirinci süzün ve elde ettiğiniz pirinç suyunu bir buzdolabına koyun. Yüzünüzü temizledikten sonra bir pamuğa damlatarak cildinizi bu suyla silin. 
Sabah kalktığınızda ve yatmadan önce tonik olarak kullanın. Pirinç suyunu 5 gün buzdolabında saklayın. 5 gün sonra yenisini hazırlayın. Özellikle akne ve gözenek problemlerinde oldukça etkili olduğunu göreceksiniz. Tabi ki düzenli kullanmak gerekiyor.
Ekonomik ve pratik bu tarifi mutlaka deneyin.

Sağlıcakla kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Son Yazılar

recentposts

Bir yazı daha...

randomposts